Slib 2. díl

13. prosince 2010 v 17:29 | Kim |  Slib
Skutečnost byla taková, že před třemi lety, když Sarah bylo 12 a jejímu bratrovi Davidovy 19, se jim zabili rodiče v autě. David se Sarah ujal jako plnoletý příbuzný, aby nemusela do děcáku. Zároveň s ní se stará o domácnost, chodí na vysokou a má brigádu, aby se vůbec nějak uživili. Sarah měla pravdu 2 a půl roku to zvládal bez problému. Ale ty poslední dva měsíce byly jiné. Peníze mizely neznámo kam a občas se stalo, že ani neměla co jíst. Často na ni řval a někdy ho celý den neviděla. I ve škole se zhoršil a hrozilo, že ho vyhodí………..
***
"Davide!" Zavolala Sarah ze zdola. "Co se děje?" Odpověděl a po chvíli se objevil na schodišti. "Máš tu dopis ze školy. Hele poslední připomínka, pak tě vyhodí." Vytrhl jí dopis z ruky a zamračeně si ho prolétl pohledem. "Ty se mi hrabeš ve věcech?!" Sarah vzhlédla a šok z dopisu se vytratil. "Davide, co se s tebou děje? Poslední dobou…….." "Nic! Ti do toho není!" Štěkl. "Právě že je! Bojím se o tebe! A o to, že už se o mě nebudeš moct postarat! Nebo nechceš." Poslední větu spíš zašeptala. "Co to kecáš?! Víš moc dobře, že udělám všechno proto, abychom byli spolu." "Jenomže jestli tě vyhodí ze školy, tak je taky možný, že mě seberou!" "Já vím! Nestarej se! Všechno se vyřeší!" "To doufám." David se obul a vyšel ven. Nebyla si jistá kam šel ani kdy dojde a tak si šla udělat večeři sama……….
***
Domem se ozývalo jenom otravné zvonění pevné linky. Sarah chvíli trvalo než došla, ale nakonec to zvedla. Ani se nestačila nadechnout, když se ozvalo. "Haló? Kdo je tam? Znáte Davida?" V Sarah hrklo. "Jsem Davidova sestra. Co se stalo?" "Můžeš mi nadiktovat vaši adresu?" "Proč?" Sarah nedokázala skrýt nedůvěru ve svém hlase. "Tvůj bratr není schopen udělat ani krok. Zavezu ho domů. Kde bydlíte?" "Co se mu stalo?" "Jenom se upil. Nic víc." Sarah to chvíli rozdýchávala. "Dobře. Wall Street 245." "Ok za chvíli ho dovezu." Zavěsil, ale ona stále držela sluchátko u ucha. Nemohla tomu uvěřit. Oni ho skoro vyrazí ze školy a on se de ožrat! Vždyť říkal, že to vyřeší. Takhle asi těžko!...........
KIM
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama