Sebevražda-únik ze světa

24. ledna 2011 v 14:56 | Kiss |  Týden co týden
Můžeme odsuzovat lidi,kteří spáchají sebevraždu? Je něco tak důležitého,co se nedá vydržet, že k tomu vlastně i máme právo? Jsme přeci lidé,stvořeni přežít většinu věcí. Ale duše...?! Proč jí máme?
Co všechno se dá nazvat sebevraždou? Lidé říkají,že i zkusit drogy je seberažda. Ale je to pravda? Jen proto že to vede ke smrti? Zabít se, se člověk rozhodne z velmi vážného psychického důvodu. Jen proto, že tento svět je na něj moc těžký. A pokud něco existuje po smrti, proč se tam nevydat? Koelm nás se dějí katastrofy,lidé,kteří žít chtějí,nemohou. A tak není od nás moc sobecké,brát si život? Vzhledem i k tomu, že tu po sobě zanecháme rmoutící se okolí... Znám ten pocit. Ten když už nevíš kam dál a jediná myšlenka všechno zabalit tě ještě tak trošku drží. Prožila jsem období strát a smutků, kdy jsem se chtěla zabít. Jediné co mě zachránilo, byli lidé,kterým sem to nemohla udělat. Ale dotkla jsem se i dna. Období, kdy jsem chodila se zafáčovanou rukou a hrála si,že jsem se křápla do prstu, období kdy jsem na ruce neměla volné místo bez říznutí nepatří zrovna k mím šťastným. A možná jsem se obvazem chtěla skrýt. Přála jsem si do něj se celá zamotat,prostě zmizet... Takhle to bylo do doby, než jsem uvěřila. Myšlenka zabít se, je pro mě teď zvláštní. Vím, že by to neznamenalo úplný konec,který bych si tak moc přála. A přijít před Boha a před Soud jako sebevražedkyně? Styděla bych se.
Přesto občas pociťuju zoufalství, chuť utéct z reality. Z tohodle ošklivého světa kde lidé si vybírají s kým mluvit jen podle jejich vzhledu. Zažila jsem teď hodně utrpení, jako napříkla že umřel někdo z naší rodiny a pár dalších věcí co mě pomalu táhnou ke dnu... Ale odpovězte mi... Nebylo by sobecké zanechat tady ostatní, kteří se trápí jako já, když jim mohu pomoct? A přidělat jim další starosti? Né,to bych asi nedokázala. Ale přesto.. Koho to občas nenapadne?! Mám pořád ale jednu otázku. Máme na to právo, vzít si život? Můžeme to brát dvěmi způsoby. Buďto, že náš život patří rodičům, oni nám ho dali a tak si ho nesmáme vzít,protože je jejich. A nebo,že jsme ho dostali darem a dary se mohou odmítat.. Která možnost je ale ta správná?!
Kiss

Mimochodem objevilaj sem na tohle téma úžasnej obrázek. No jen se sami koukněte...
Kiss
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nikusche nikusche | 24. ledna 2011 v 15:04 | Reagovat

moc pěkný blog..
taky se přijď podívat :)

nikusche.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama