Šelesty 4.část

26. ledna 2011 v 19:30 | Kiss |  Šelesty
Šelesty
"Jsi hloupá! Jestli chceš věřit na jednorožce a jiný kraviny,tak si dál věř,ale mě do toho nezatahuj."zakřičel a rychle se vydal do lesa. Chtěl být sám. Bolelo ho srdce, protože tušil, že po tomhle už s nim nebude chtít promluvit. U ní to bylo ale jinak. Čím víc se jí vzdaloval,tím víc ho chtěla mít u sebe.
"Počkej!" zakřičela a rozběhla se za ní. On zastavil. Věděl že bude pokračovat s otázkami, že se nevzdá.
"Neměla bys chodit do lesa. Je to nebezpečný.."špitl.
"Ano,to je. Ale teď jsem tady s tebou a to se mi nemůže nic stát" řekla a usmála se.
"Tak to se ti právě něco může stát.."řekl a sklopil oči. Chytla ho za ruce ale on se jí vyprostil. "Kdo teda jsi?" zeptala se znova. "
Jsem něco, čeho by ses měla bát.."odpověděl.
"Proč mi to neřekneš?"dál se ptala. Zamyslel se. Nevěděl jak jí to má říct,protože by nevěřila. A kdyby ano, začala by křičet a utekla by.
"Jsi vlkodlak?"zeptala se. Zasmál se. Poprvé v téhle nepříjemné situaci se opravdu zasmál.
"Takže ne.. Takže upír? Protože to by na tebe sedělo víc,ten popis.."pokračovala ve svém monologu. Trhnul sebou. Došlo mu že to odhalila. Ale i tak začal zapírat.
"Alex.. Nebuď směšná. Nic takového jako upíři ani vlkodlaci neexistuje. Začneš tvrdit že jsem elf a rozbrečim se smíchy." Jenže on se nesmál. Alex se zamyslela. Podívala se mu do očí a typovala jestli lže.
"Ptám se tě znova a doufám, že mi nebudeš lhát. Jsi upír?"nepřestávala. Znova uhnul očima. "Matteo…"špitla.
"Já… Totiž… Alex… Nechtěj to po mě!" sklonil hlavu. Alex se otočila a chtěla odejít. "Alex…" zavolal za ní. "Dobře. Pravdou je, že jsem upír. A víš dobře, že upíři pijí krev. Tak by jsi měla odejít ode mě co nejdál. Není to bezpečné."řekl. Ulevilo se mu, že jí mohl říct pravdu, nemusel jí dál zapírat. V hlavě, když si jí tolik měsíců představoval si s ní utvořil více méně duševní vztah.
"Pokud vím.. Oběti,které se v lese našli neměli vypitou krev. Byli rozthané na kousky jako od zvířete, bylo sežráno maso. Tutíž z toho vyvozuji, že se bát nemusím. Ty nejsi ten co je zabíjí."řekla. Chytla ho za ruku. Měl jí chladnou, hodně chladnou, ale on se už neucukl. Přiblížil se k ní a dal jí pusu na tvář. Pak se odtáhl a utekl do lesa. Alex přemýšlela co udělala špatně. Jesli přece jen neměla jeho tajemství nechat být. Že je upír jí napadlo už tenkrát když ho viděla podruhé. Ale nakonec myšlenku zapudila,řekla si že se moc kouká na filmy. Každou noc se jí začali zdávat sny o něm. Né o krvelačném stvoření co jí chce sníst. Pokaždé stál v lese, díval se na ní a říkal aby utekla, že má ještě čas. Ona ho ale chtěla vidět. Ještě ten den kdy Alex viděl se Mat sbalil a odjel za svou sestrou Vittorií. Celé dny seděl u okna, díval se na moře a myslel na Alex.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama