Sen

Sen 5.díl

21. února 2011 v 17:58 | Kim
"Vážně nejdeš s námi?" Zeptala se jí Vivienne, když chtěly jít do clubu. "Ne jsem unavená a zítra píšem, takže…… se půjdu raději vyspat." Odpověděla jí Rose a obejmula na rozloučenou, jako to dělala vždycky. Viv měla zrovna ty nové šaty bez ramínek a Rose dalo práci ji obejmout tak, aby jí je nestáhla z hrudníku. "Užijte si to!" Křikla po holkách, které už vcházely do clubu. Zamávaly jí a vešly. "Ahoj, zítra ve škole." Znechuceně se usmála viv a taky jí zamávala. Rose protočila oči a otočila se. Chvíli uvažovala o tom, že s nimi půjde, ale moc dobře věděla čím by to skončilo a tomu se chtěla vyhnout. Kocovině, bolesti hlavy, načuřeným rodičům i případnému zarachu. Vydala se nejkratší cestou domů, ale i tak věděla, že se parádně projde…………..
kytice
Procházela davem lidí stále rychleji a snažila se uhýbat lidem, kteří do ní neustále naráželi. Šla kolem vitrín se srdíčky, i lidé kolem jí měli občas něco připomínající tenhle den. Musela se pousmát, nechápala je. Zastavila se před květinářstvím a zvažovala jestli nemá rodičům něco koupit. Oni si na tyhle svátky potrpěli. Vlastně na všechny svátky. Slavili dokonce i svátky z jiných zemí. Možná že když jim něco koupí, tak líp zkousnou to, že de tak pozdě domů. Povzdychla si a sáhla po klice, zrovna ve chvíli, kdy stoupla do kaluže. "Kruci!" Zaklela a vytáhla nohu. Ozval se zvonek a ona vzhlédla. Z obchodu vyšel nějaký muž se psem a kyticí růží. Nechal dveře otevřené a tak jimi prošla dovnitř. Rozhlédla se a zrak ji utkvěl na hodinách, 11:00. "Bože!" Zašeptala, už bylo hodně pozdě. Přešla k pokladně a ukázala na jeden hezky vázaný puget a vytáhla peněženku. Prodavačka jí kytku zabalila a vzala si peníze. "Všechno?" Dotázala se a když Rose kývla, vrátila jí dobré a popřála hezkého Valentýna. Rose popadla kytku a s kyselým výrazem vyletěla z obchodu.
KIM <3

Sen 4. díl

17. února 2011 v 6:02 | Kim
"Rose!" Zařvala jí viv do ucha, když stála přímo za ní. "Ježiš! Co je?!" Rose nadskočila a zacpala si uši. "Víš co je dneska za den?" Vivienne zářily oči a pitomě se křenila. Chvíli zkusila přemýšlet, ale pak to vzdala. "Fajn, co je za den?" Vydechla. "Přece svatý Valentýn!" "No a?" "Jaký no a?" Rose pokrčila rameny. "Nevím co na tomhle dni všichni mají." Viv mávla rukou. "Já zapomněla, ty slovo láska neznáš." "Co to kecáš!" Naštvala se Rose. "Znám a moc dobře! Jenom nechápu, proč by se měly srdíčka z lásky dávat jednou za rok na určený den, jako to dělá úplně každý. Trochu originality by neškodilo. Je to trapnej zvyk a má ještě debilnější jméno." Ukončila svůj proslov a vydala se ke kabinkám, vyzkoušet si tričko, co si vybrala mezi svým rozhovorem s Vivienne. Zatáhla závěs a chvíli se prala se svým baretem, co se jí zasekl o stříbrnou sponu ve vlasech. Když ho sundala, zaslechla jak do vedlejší kabinky vešla Vicky. Nahlas se totiž smála a povídala se s Nelly. "Holky?" "Ano?" "Co je Rose?" "Nevíte kolik je hodin?" Zeptala se Rose mezitím co si přetahovala tričko přes hlavu. "No….. bude pět. Proč? Potřebuješ být brzo doma?" "Ne. Jen se ptám. To chcete nakupovat celý den?" "Ne skočíme si na večeři a do clubu." "Jasně." Rose se zamračila to triko nevypadalo tak dobře jak si myslela, rychle ho sundala a vydala se s ním zpátky ho pověsit. Pak se rozhlédla po obchodě, nic ji nezaujalo a tak se rozešla ke kabinkám za holkama. "Rose? Ty si už nic nevybereš?" "Nic se mi tu nelíbí." "Co tohle!" Vykřikla viv a trhem odtáhla závěs. Měla na sobě černé šaty, poseté flitry, které jí tak tak zakrývaly kalhotky, pokud ovšem vůbec nějaké měla. "Nádhera!" "Super!" "Senza!" "Sexy!!" Překřikovaly jedna přes druhou. A Vivienne se jen zářivě a pyšně usmívala…………….
KIM <3

Sen 3. díl

9. února 2011 v 20:23 | Kim
Probudila se zrovna ve chvíli kdy na ni ze zdola matka volala. "Rose! Přijdeš pozdě do školy!" Ohlédla se na budík za svojí hlavou. Bylo už 7:01. "Do pytle!" Vykřikla a vystřelila z postele.hodinyRychle na sebe natáhla rifle, ale s jednou nohavicí měla problém. Zasekla se a Rose začala poskakovat na jedné noze po pokoji. Přetáhla ji zrovna když se před domem objevil autobus. Okamžitě vzhlédla když uslyšela důvěrně známé brzdy. Krátké hnědé lokny se jí divoce rozlétly po obličeji. Popadla tašku a vystřelila z domu. Proběhla dveřmi autobusu zrovna ve chvíli kdy se zavíraly. Oddychla si a šla si sednout vedle své kamarádky. "Čau Rose! Zase pozdě?" Rýpla si Vivienne. "Nazdar viv." Odpověděla na pozdrav a snažila se přehlédnout kousavou poznámku své sousedky. "Tak copak to bylo tentokrát?" Zeptala se Vivienne nehledíce na Rousin zamračený výraz, který patřil jí. "Co by? Opět jsem zaspala a sama! Kdyby ses chtěla zeptat." Ušklíbla se Rose. "No…. Vlastně ti to závidím, aspoň ses prospala." Rose zavrtěla hlavou a radši se dívala z okna a přemýšlela o tom divném snu, který se jí pořád zdá
a kvůli kterému pořád chodí pozdě. Něco znamenal……..

"Rose! Jdeš s námi?" Zavolala na ni viv a zuřivě na ni mávala od skupinky holek, které jí nevěnovaly žádnou pozornost. Rose se rozhlédla a když nikde neviděla přijíždět auto, přeběhla školní parkoviště rovnou k nim. "Kam se jde?" Zeptala se. "Na nákupy!" Zazubila se Vicky, která si jí konečně ráčila všimnout. Holky zajásaly a Rose se ocitla mezi nimi v houfu, který vyrazil směr nákupní středisko………
KIM <3

Sen 2.díl

6. února 2011 v 21:24 | Kim
Okno se stáhlo. "Promiňte, můžete mě odvézt na roh dvaadvacáté?" "Jistě." Taxikář jí pokynul k zadnímu sedadlu. Nastoupila si a okénko se zase zvedlo. Taxikář se rozjel ulicí a ona hrabala v kabelce až našla peněženku. Cestou celou dobu upřeně pozorovala počítadlo, které zářilo červeně a byl to jediný zdroj světla v celém autě. Číslice pomalu stoupaly a ona se modlila, aby jí stačily peníze. V autě panovalo ticho a Rose z toho neměla dobrý pocit. Nikdy neměla ráda takhle hrobové ticho. A ke všemu začala mít hlad. Mezitím co se snažila zamaskovat kručení břicha, taxikář odbočil na hlavní silnici pryč z města. Rose vydechla a podívala se z okna, v tom se zasekla.
"Promiňte, ale já chtěla na dvaadvacátou. Nezapomněl ste? Proč jedete pryč z města?" Zeptala se pořád dost šokovaná a s pohledem z okna. Řidič mlčel, dokonce se ani nepootočil, prostě si jí nevšímal. Zkusila otevřít dveře, ale byly zamčené. Začala jimi lomcovat a při tom jí upadla peněženka z klína a peníze se rozkutálely všude po podlaze auta. Začala ječet. "Pusťte mě ven! Slyšíte?! Haló!" Šok, strach a paniku vystřídal hněv. Zalomcovala taxikáři ramenem a ten tak tak nesjel ze silnice. Prudce zabrzdil a ona narazila hlavou do sedadla řidiče. Nepraštila se moc, ale i tak to nebylo dvakrát příjemné. Chytla se za čelo a pohledem střelila po muži jenž se na ni díval. Ruce měl pořád položené na volantu, měl šoférskou, černou čepici a nebylo mu vidět do obličeje. Mlčel. Pomalu sundala ruku z čela a zase začala cloumat s dveřmi, tak silně, až se jí rozvířili vlasy. Když nepovolili zkusila druhé, ale i ty byly zamčené. Sklouzla po sedadle, ruce si nechala klesnout do klína a vzdychla. "Co ode mě chcete?" Skoro neslyšně zašeptala. Řidič k ní natáhl ruku a něžně jí pohladil po tváři. Ucukla, jakmile se jí dotkla černá, kožená rukavice. Taxikář dal ruku zase dolů a pořád se na ni díval. Po Rousině tváři se začaly kutálet slzy. "Co chcete?!" Zašeptala zase a marně se snažila skrýt zoufalství. Taxikář se otočil a opět nastartoval auto. Jel a Rose nevěděla kam, ani proč s ní. Nevěděla co má dělat nemohla se pohnout, jenom dál usedavě plakala………………………………..
KIM <3

Sen

31. ledna 2011 v 18:35 | Kim
život tvoří smutné příběhy já je jenom píšu na papír

Šla po ulici plné lidí, pár z nich do ní narazilo, jakoby si nevšimli, že tam je. Párkrát ucouvla a zamrkala bolestí, když do ní narazily kovové přezky na kabelkách. Ale šla dál, nevěděla za jakým cílem, ale věděla, že musí jít dál a i když se zastavila, zjistila, že se svět posouvá kupředu, jakoby stála na eskalátorech. Rozhlédla se, lehký vánek jí foukl loknu do očí, ale ona ji nechala být, vidělakaluzpřes ni a nevadilo jí to. Viděla všude kolem sebe moře lidí, všichni někam spěchali, až z nich chvílemi, když se nesoustředila viděla jenom černé šmouhy. Všude blikali barevné nápisy lákající navštívit ten konkrétní obchod nebo restauraci. Rozhodla se do jednoho obchodu vejít, protože doufala, že tak unikne davu a zimě, kterou začala pomalu cítit, i přes dlouhý kabát, bílé, vlněné rukavice a bílý baret, co měla. Před vstupem byla pěkně velká louže do které samozřejmě že omylem stoupla. Tmavě modré džíny se ihned začaly na nohavici plnit zakalenou tekutinou, ale bota jí nedovolila prosáknout až k ponožce. Rychle nohu vytáhla a v tom se dveře obchodu otevřely a vyšel z nich hodně vysoký muž, který měl na vodítku psa. Takový spíš malý smeták na boty, ale rozštěkal se tak, že si musela zacpat uši. Pán k ní vzhlédl z pod svého klobouku. A s neutrálním výrazem šel pryč a psa za sebou doslovně táhl. Rose
se za nimi chvíli dívala a potom otevřenými dveřmi vešla do světlem zalité místnosti. Obchod byl poměrně malý, ale za to nádherně voněl. Asi teprve po pěti minutách jí došlo, že je to květinářství, které dnes na den sv. Valentýna bylo nonstop otevřené. Viděla hodiny, bylo 11:00 a zhrozila se. Musí domů! Je moc pozdě! Rychle se otočila a vyběhla z obchodu až zvonek divoce zacinkal. Rozhlédla se po ulici a objevila, zatím prázdné taxi. Propletla se davem a zaťukala na kouřové sklo u řidiče. Chtěla zjistit, jestli tam řidič vůbec je. Bylo jí divné, že ho ještě nikdo neobsadil.
KIM <3
 
 

Reklama